Úterý 6. června 2023, svátek má Norbert
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
  • Úterý 6. června 2023 Norbert

Jak zastavit postupující bídu občanů

21. 03. 2023 17:41:25
Roztočená spirála inflace, zdražování, výhrůžky vlády na zvyšování daní a další její kroky, které jdou proti potřebám občanů, kteří je volili - to je současná realita. Pracující chudnou, politici a úředníci bohatnou.

Jsou pracující, kteří vytvářejí nové hodnoty a jiní, kteří je spotřebovávají. Kdo pracuje umí šetřit, kde je dotován za nic – umí rozhazovat.

Dobře „oškubat“ ty, kteří umí pracovat a rozdat následně těm, kteří budou podporovat politiky a úředníky ve funkcích. Takto se chová stávající garnitura, která ovlivňuje životy občanů v naší zemi.

Málokdo myslí na to, jak ušetřit. Na prvním místě je otázka, kde sehnat další peníze na rozhazování. Často opakovaný příklad děravého kbelíku s vodou použiji proto i dnes.

Dírami v děravém kbelíku bude odtékat voda tak dlouho a tak rychle, dokud díry, kudy voda „utíká“ nebudou utěsněny. Do té doby bude kbelík stále prázdný, i kdyby se zvýšil přítok.

Nepomůže zvyšování daní ani nekonečné půjčky či vydávání státních dluhopisů.

Největší úniky peněz jsou prezentovány dotacemi, různými příspěvky na spoření (u cizích bank), obrovským množstvím zbytečných úředníků, podporu politických stran, vydržováním honosných sídel pro úředníky parlamentu a organizací státu, příspěvky na jejich stravu, dopravu a jiné výdaje, které nejsou pro obyčejné lidi, ale jen skupiny vyvolených.

Druhou skutečností je omezování přítoku peněz do státního rozpočtu. Jedná se například o předávání či prodej bank a výnosných podniků zahraničnímu kapitálu. V České republice není například žádná banka poskytující obchodní služby. Stát a naši občané zahraničním bankám ale platí za všechny služby ve formě až neslušných poplatků. V roce 2022 měly například banky čistý zisk více než 100 miliard. Nechybí nám v rozpočtu?

Třetím důležitým parametrem je nerovnost mezi pracujícími/podnikajícími. Práce, kterou lidé výdělečné činnosti věnují, má svou hodnotu, která po jejím vyčíslení formou prodeje jde vlastníkovi práce do jeho peněženky. Bohužel, český stát a jeho legislava rozlišuje rozdíl mezi obyčejným občanem, OSVČ jako fyzickou osobou a právnickou osobou. Registr skutečných vlastníků právnických osob je ale důkazem toho, že vydělané peníze jdou do kapsy či peněženky „tvora“, který je také člověkem z masa a kostí.

Proč tedy rozdíly v právech a povinnostech, které jsou svou archaickou podobou pozůstatek z doby nevzdělaných dělníků a privilegií těch co psát a číst uměly. Zapomínáme na současný stav vzdělanosti lidstva? Dnes není třeba vodit lidi za ručičku. Jsou samostatní, ale chybí jim rovnost a svoboda. Včetně svobodného prodeje práce těm, kteří práci chtějí koupit.

Velmi důležitá je i otázka daní. V jednoduchosti je síla a proč tedy neurčovat výši daně výpočtem ze všech příjmů. BEZ VÝJIMEK !!! a pro všechny stejně !

Je to jednoduché, rychlé, nenáročné na armádu úředníků, kteří se mohou opět vrátit ve smysluplné práci.

Pokud zvážíme daň ve výši například 1% ze všech příjmů v celé zemi, státní rozpočet bude velmi rychle přetékat a bude i na vše potřebné včetně důchodů.

Daně samozřejmě platí ti, komu plyne zisk z podnikání a to bez VÝJIMEK či ÚLEV a vždy to bude člověk z masa a kostí, nikoliv fiktivní právnická osoba bez osobní odpovědnosti !

Jasné a průhledné. Bude ale dost odpůrců, kteří byli zvyklí na neprůhledné taktiky a chaos.

Hlasujte ve finále ankety Blogera roku

Autor: Josef Barta | úterý 21.3.2023 17:41 | karma článku: 29.39 | přečteno: 1059x

Další články blogera

Josef Barta

Česká pošta jako prosperující státní banka, která dnes chybí ?!

Česká pošta umírá na úbytě a její ztráta se neustále zvyšuje. Velikou předností České pošty je, že má své pobočky po celé republice. Česká pošta poskytuje bankovní a pojišťovací služby pro Poštovní spořitelnu.

3.4.2023 v 19:51 | Karma článku: 16.44 | Přečteno: 425 | Diskuse

Další články z rubriky Ekonomika

David Kunc

Událost v ekonomice v 22. týdnu

schválení navýšení amerického dluhu (uff, všem se nám ulevilo, snad jsme ale nezapoměli na původní problémy jako je inflace či nestabilita bank....)

4.6.2023 v 23:30 | Karma článku: 0.00 | Přečteno: 73 | Diskuse

Milan Smutný

Hrozí kolaps českého státu v energetické bezpečnosti vinou deficitu elektřiny

Stabilní dodávka elektřiny, kdy v každém okamžiku se musí výroba rovnat spotřebě, je základem prosperity naší civilizace. My Češi se o tento fundament hodláme svou pasivitou a neschopností nechat za pár let připravit.

3.6.2023 v 18:47 | Karma článku: 29.60 | Přečteno: 574 | Diskuse

Vojtěch Janša

Penzijní připojištění

Penzijko jako nejvíce podceňovaný produkt, o kterém se hodně mluví a málo ví. V západních zemích tradice a u nás spíše "věc", na kterou se dá v hospodě dobře nadávat. Tak jak to teda je?

2.6.2023 v 18:31 | Karma článku: 8.56 | Přečteno: 459 |

Pavel Makovec

To se nám to hoduje…, aneb deficit státního rozpočtu

Dnešní čísla o hospodaření státu od začátku roku čekal asi každý, snad s výjimkou ministra financí a předsedy vlády. Utratit téměř celý plánovaný roční deficit (295 mld.) za pouhých 5 měsíců je skutečně novodobý smutný rekord.

1.6.2023 v 18:16 | Karma článku: 35.01 | Přečteno: 1072 | Diskuse

Markéta Šichtařová

CBDC – nová hrozba, kterou zná málokdo

Platební systémy mohou v příštích letech zažít revoluci, která se bude týkat každého z nás. Přichází éra digitálních měn.

31.5.2023 v 8:08 | Karma článku: 44.91 | Přečteno: 11882 | Diskuse
Počet článků 118 Celková karma 0.00 Průměrná čtenost 1133

Autor ekonomického modelu "HODNOTOVÁ EKONOMIKA", na principech svobody, práva, spravedlnosti a rovnosti.

Svoboda, právo a spravedlnost jsou cestou k lepšímu životu.

Model  ukazuje cestu, jak změny ve společnosti provést.http://www.obcane-cr.cz

Triatlonistka se chlubí fotkou ze závodu, na plavkách měla menstruační krev

„Takhle vypadá ženský sport. Čím více bariér se nám podaří zbourat, tím lépe,“ napsala Emma Pallant-Browne na...

Vláda téměř vyčerpala rozpočet. Stanjura se chystá zasáhnout co nejdřív

V květnu skončil státní rozpočet ve schodku 271,4 miliard korun, v dubnu to bylo dvě stě. Schválený rozpočet přitom za...

Hanka Kynychová nafotila sexy fotky. S klientkami probírá i menopauzu

Lektorka fitness a cvičitelka Hanka Kynychová (55) přiznává, že s nastupující menopauzou je třeba změnit ve svém životě...

Když ukazuju prsa, jsem šťastnější, říká pansexuální a nebinární Monáe

Herečka a zpěvačka Janelle Monáe (37) nemá s nahotou problém. Na obálce magazínu Rolling Stone pózovala nahoře bez,...

KVÍZ: Opáčko základních školních znalostí. Co si pamatujete ze zeměpisu?

Který předmět byl ve škole vaším nejoblíbenějším? Pokud to byl zeměpis, máte příležitost vyzkoušet, co si pamatujete ze...